Radačovský uviedol, že existujú rozpory vo vyšetrovaní smrti Lučanského. Spochybnil aj objektivitu znalcov

Radačovský uviedol, že existujú rozpory vo vyšetrovaní smrti Lučanského. Spochybnil aj objektivitu znalcov
Zdroj foto: TA3
Právny zástupca rodiny Milana Lučanského Miroslav Radačovský spochybnil závery vyšetrovania smrti policajného exprezidenta, ktorým bolo vylúčené cudzie zavinenie. V relácii Téma dňa uviedol, že existujú rozpory.

Radačovský preto avizoval podanie sťažností na Ústavný súd SR či na Európsky súd pre ľudské práva. Spochybnil objektivitu znalcov. Uviedol, že zo strany orgánov činných v trestnom konaní neboli dostatočným spôsobom vyhotovené a vykonané dôkazy, na základe ktorých by bolo možné konštatovať, že smrť si Lučanský spôsobil sám.

Okrem Úradu inšpekčnej služby vylúčila cudzie zavinenie v súvislosti so smrťou Lučanského aj Krajská prokuratúra v Prešove. Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel 30. decembra 2020 potom, ako sa deň pred tým v prešovskej väznici podľa oficiálnych informácií pokúsil o samovraždu

Tvrdí, že z dôkazov to nevyplýva

Radačovský uviedol, že rozhodnutie krajského prokurátora nepovažuje za správne. "Bol by som veľmi rád, ak by som mohol konštatovať, že na základe dôkazov a ich vyhodnotenia bolo vyhodnotené, že Lučanský si zobral život sám. Žiaľ, to povedať nemôžem, pretože to nevyplýva z dôkazov a z rozhodnutia," dodal.

"Po zistení skutočností, ktoré sa odohrali 9. decembra 2020 a 29. decembra 2020 vo väznici v Prešove, kompetentné orgány dospeli k záveru, že je silné podozrenie, že protiprávneho konania sa dopustili doposiaľ nestotožnené osoby," povedal Radačovský.

Viac sa dozviete v pokračovaní článku na ďalšej strane

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá