Moldavská polícia našla pri hraniciach s Ukrajinou raketu, informujú tamojšie médiá

Moldavská polícia našla pri hraniciach s Ukrajinou raketu, informujú tamojšie médiá
Zdroj foto: TASR/AP (ilu)
Moldavská polícia našla pri meste Briceni blízko hraníc s Ukrajinou raketu. Štátny portál Prima Sursa o náleze informoval po pondelkovej vlne ruských útokov na Ukrajinu. Moldavské úrady zatiaľ incident podľa agentúry Reuters verejne nekomentovali. Nie je ani jasné, komu strela patrila.

"Hliadka pohraničnej polície objavila neďaleko mesta Briceni raketu. Výbušný predmet bol nájdený po pondelkovej masívnej vlne ruského bombardovania ukrajinského územia," píše portál. Pohraničná služba podľa neho posilnila v oblasti ochranu a región je uzavretý. Na miesto vyšli špecializované zložky moldavských bezpečnostných síl, píše Prima Sursa.

"Strela sa našla v sade," uviedol ukrajinský server RBK Ukrajina s odvolaním sa na portál Noi.md, ktorý na svojom telegramovom účte zverejnil fotografie, ktoré podľa neho raketu zachytávajú. Mesto Briceni sa nachádza na severe Moldavska pri hraniciach s Ukrajinou.

Rusko v pondelok okolo poludnia podniklo novú vlnu vzdušných útokov na Ukrajinu. Podľa ukrajinských úradov zasiahlo budovy a prerušilo dodávky elektriny. Údery si vyžiadali životy najmenej dvoch ľudí a ďalšie zranili, uviedol zástupca šéfa ukrajinskej prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko.

V polovici novembra dopadla raketa v obci Przewodów na poľsko-ukrajinskej hranici, zomreli pritom dvaja muži. Predstavitelia Poľska, NATO aj Spojených štátov neskôr uviedli, že išlo zrejme o ukrajinskú raketu, ktorú Kyjev vyslal v obrane pred vtedajšími ruskými raketovými útokmi.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá