V niektorých čínskych mestách zmiernili proticovidové opatrenia, oficiálne to však neuviedli

V niektorých čínskych mestách zmiernili proticovidové opatrenia, oficiálne to však neuviedli
Zdroj foto: TASR/AP
Samosprávne orgány v niektorých čínskych mestách v pondelok zmiernili opatrenia proti šíreniu koronavírusu. Oficiálne to však neuviedli do spojitosti s prebiehajúcimi rozsiahlymi protestmi proti lockdownom, informuje televízia Sky News.

Pekinská mestská samospráva oznámila, že pred bytovky, v ktorých bývajú osoby nakazené covidom, už nebudú inštalovať špeciálne vstupné brány zabraňujúce pohybu osôb.

V Kantone, ktorý je najnovším epicentrom nákazy v Číne, sa podľa miestnych úradov už niektorí obyvatelia nebudú musieť podrobovať hromadnému testovaniu.

V prevažne moslimskej provincii Sin-ťiang na severozápade sa v priebehu tohto týždňa otvoria prevádzky, ktoré úrady považujú za relatívne menej rizikové z hľadiska šírenia nákazy. Opäť bude fungovať aj autobusová doprava.

Čína zaviedla politiku takzvaného nulového covidu, čo znamená, že každého nakazeného izolujú, pričom sa snažia úplne zastaviť šírenie koronavírusu. Verejnosť však začína byť s vládnymi opatreniami čoraz nespokojnejšia, pričom mnohí ľudia sa sťažujú, že z domovov im nedovolili vyjsť už celé mesiace a nemajú riadny prístup k potravinám či liekom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá