Člen SPD vyzval k efektívnejšej výrobe zbraní, nemecká armáda je vraj zásobená nedostatočne

28.11.2022 07:47

Spolupredseda Sociálnodemokratickej strany Nemecka SPD Lars Klingbeil v nedeľu uviedol, že nemecký zbrojný priemysel musí zrýchliť výrobu v súvislosti s nedostatkom vybavenia pre nemeckú armádu Bundeswehr. Informujeme podľa správy agentúry DPA.

armáda Slovensko 1140px (TASR/Martin Baumann)
Foto: TASR/Martin Baumann

Klingbeil v rozhovore pre televíziu ARD povedal, že v Nemecku nemôže prevládať mylná predstava, že krajina má k dispozícii veľké množstvo vojenského vybavenia. "To všetko sa musí vyrobiť," uviedol.

Spolupredseda SPD tvrdí, že ak nemecký zbrojný priemysel, ktorý v posledných rokoch stále viac redukoval svoje kapacity, nedokáže uspokojiť dopyt, tak sa Bundeswehr bude musieť poobzerať po zbraniach v zahraničí. "Je jasné, že musíme Bundeswehr vybaviť rýchlo a dobre a musíme na tom pracovať naplno," povedal Klingbeil. Dodal, že po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu bolo potrebné, aby si nemecká armáda "veľmi rýchlo" zaobstarala nové vybavenie.

Nemecká vláda si nedávno stanovila za cieľ zaobstaranie munície v hodnote 20 miliárd eur pre potreby nemeckej armády a tiež na podporu Ukrajiny, pripomína DPA. Nemecký kancelár Olaf Scholz prisľúbil výrazné zvýšenie výdavkov na obranu 27. februára, tri dni po tom, ako Rusko spustilo vojenskú ofenzívu na Ukrajine. V súvislosti s rusko-ukrajinským konfliktom sa Berlín rozhodol výrazne prehodnotiť svoju obrannú a bezpečnostnú politiku.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok