Vláda a lekári smerujú v siedmich bodoch k dohode. Problémom sú platy, povedal Heger

22.11.2022 11:42

V siedmich bodoch smerujeme k dohode, informoval po rokovaní s Lekárskym odborovým združením (LOZ) premiér Eduard Heger. Dodal, že dohoda stojí na ôsmom bode týkajúcom sa platov.

Vláda a lekári smerujú v siedmich bodoch k dohode. Problémom sú platy, povedal Heger
TASR - Martin Baumann

"V tomto čase, keď riešime energetickú krízu, vysokú infláciu, ponuka 309 miliónov eur, to znamená dostať sa na úroveň českých platov, je veľmi štedrá," skonštatoval Heger. Lekárov prosí o stiahnutie výpovedí.

Minister financií Igor Matovič (OĽANO) opakovane potvrdil, že ponuka na zvýšenie platov až o 35 percent je finálna. V stredu očakáva od lekárov definitívnu odpoveď. Upozornil, že odborári trvajú na zvýšení o 59 percent a po 1. decembri má platiť pôvodná požiadavka so zvýšením až o 100 percent.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) doplnil, že pokračujú ďalšie rokovania, na ktorých sa doladia technické detaily. "Hlavné body sú dohodnuté, hľadáme cesty, akým spôsobom to najrýchlejšie dostať do legislatívy," vysvetlil. Verí, že do konca utorkových rokovaní bude hlavný náčrt vyladený na 95 percent.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok