Motív streľby v gay klube v Colorade je nejasný, obvinený útočník odmieta spolupracovať

ta3 čtk
21.11.2022 10:07

Nejasný zostáva motív sobotnej streľby v gay klube v americkom meste Colorado Springs, pri ktorom zahynulo päť ľudí a ďalších 25 bolo zranených. Podozrivý 22-ročný muž, ktorého polícia na mieste zadržala, s vyšetrovateľmi nespolupracuje. Denníku The New York Times to povedal šéf miestnej polície. V klube sa v čase útoku konala akcia pri príležitosti medzinárodného dňa na pamiatku zavraždených transgenderových osôb, ktorý pripadá na 20. novembra.

Motív streľby v gay klube v Colorade je nejasný, obvinený útočník odmieta spolupracovať
TASR/AP

Útočník strieľal v nočnom podniku Club Q, v ktorom sa schádzajú členovia komunity LGBT+, v noci na nedeľu. Polícia uviedla, že muž oblečený do nepriestrelnej vesty a ozbrojený puškou AR-15 začal páliť ihneď, ako do klubu vstúpil. Nakoniec sa ho najmenej dvom osobám podarilo zastaviť, oznámila aj polícia, ktorá na mieste zasahovala vo veľkom počte. Strelec utrpel zranenie a teraz je v nemocnici.

Starosta mesta Colorado Springs John Suthers denníku The New York Times povedal, že jeden z hostí dokázal mužovi vytrhnúť zbraň a zraziť ho k zemi. Keď polícia vtrhla do klubu, návštevník stále držal útočníka v zovretí. "Ich čin úplne jasne zachránil životy," uviedol miestny policajný šéf Adrian Vasquez. Celý útok podľa neho trval asi minútu.

Polícia doteraz nepotvrdila podozrenie, že išlo o trestný čin z nenávisti. Okresný prokurátor Michael Allen však uviedol, že "to bude vyšetrené a je to vyšetrované z tohto hľadiska". Pri stanovení obvinenia bude ale potrebné zvážiť "veľa faktorov", zdôraznil.

Úrady v Meste Colorado Springs uviedli, že je možné, že nie všetci zo zranených boli postrelení. Niektorí ľudia podľa nich zranení utrpeli pri úteku. Podľa lekárov dvaja zranení zostávajú v kritickom stave, ostatní majú menej závažné zranenia a časť z nich už bola prepustená.

Muž rovnakého mena ako identifikovaný útočník - Anderson Lee Aldrich - bol podľa policajných záznamov vlani zatknutý za to, že sa vyhrážal svojej matke podomácky vyrobenou bombou. Polícii sa nakoniec vzdal.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok