Za šírenie propagandy obmedzenie činnosti. Kanada uvalila sankcie na ruských hercov, novinárov a moderátorov

ta3 tasr
18.10.2022 07:21

Kanada oznámila v pondelok nové sankcie proti 34 ruským novinárom, hercom a televíznym moderátorom a tiež proti štátnej televízii Zvezda. Označila ich za "šíriteľov propagandy" svojej vlády. Informujeme na základy správy od tlačovej agentúry AFP.

Za šírenie propagandy obmedzenie činnosti. Kanada uvalila sankcie na ruských hercov, novinárov a moderátorov
TASR/AP

Na sankčnom zozname sa nachádza napríklad herec Vladimir Maškov, na Západe najviac známy účinkovaním vo filmoch "Za nepriateľskou líniou" (nakrúcal sa aj na Slovensku) a "Mission Impossible", šéfredaktor denníka Moskovskij komsomolec Pavel Gusev a šéf spravodajského úseku ruskej štátnej televízie Prvý kanál Kirill Klejmionov.

Ottawa ich obviňuje zo "šírenia nepravdivých naratívov, ktoré slúžia ako zámienka pre neospravedlniteľnú vojnu ruského režimu" na Ukrajine, uvádza sa v oznámení.

"Vojna ruského režimu je závislá od klamstiev a podvodov," uviedla kanadská ministerka zahraničných vecí Mélanie Jolyová. "Umlčiava a väzní vlastných občanov, ktorí majú odvahu hovoriť pravdu. My sa týmito lžami nedáme oklamať," dodala.

Najnovšie oznámenie znamená, že Kanada od začiatku invázie Moskvy na Ukrajinu 24. februára už sankciami postihuje celkovo vyše 1400 jednotlivcov a subjektov v Rusku, na Ukrajine a v Bielorusku.
         

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok