Neymar zariadil triumf Paríža St. Germain. Marseille porazil jediným gólom

ta3 TASR
16.10.2022 23:46

Futbalisti Paríža St. Germain zvýšili náskok na čele francúzskej Ligue 1. V nedeľnej "klasike" vyhrali doma v 11. kole nad Olympique Marseille 1:0 gólom Neymara v nadstavenom čase prvého polčasu. PSG vedie najvyššiu súťaž o tri body pred Lorientom.

Brankár hostí Pau Lopez podržal v úvode svoj tím pri šanciach Achrafa Hakimiho i Kyliana Mbappeho. Desať minút pred prestávkou Lionel Messi z priameho kopu z dvadsiatich metrov trafil brvno bránky Marseille. Favorit sa dočkal až tesne pred polčasom, keď po priťuknutí Mbappeho otvoril s pomocou žrde skóre Neymar.

V druhej časti brankár PSG Gianluigi Donnarumma zneškodnil príležitosť Jonathana Claussa a nádej hostí na bodový zisk výrazne klesli po vylúčení striedajúceho Samuela Gigota, ktorý v 72. minúte fauloval Neymara. Domáci si tesný náskok postrážili a Marseille na štvrtej priečke zaostáva za lídrom o šesť bodov. PSG je v lige stále bez prehry.