Liverpool vyhral v šlágri nad Manchestrom City. V Premier League triumfoval prvýkrát od augusta

ta3 TASR
16.10.2022 19:40

Futbalisti FC Liverpool vyhrali v nedeľnom šlágri 11. kola Premier League nad Manchestrom City 1:0. Domáci triumfovali v najvyššej anglickej súťaži prvýkrát od augusta a úradujúcemu majstrovi uštedrili prvú prehru v tomto ligovom ročníku. "Citizens" sú v tabuľke na druhej priečke, na lídra Arsenal strácajú štyri body. Liverpool je priebežne ôsmy.

V prvom polčase si vytvárali šance obe mužstvá, Alisson aj Ederson však boli spoľahliví. V 53. minúte skóroval za hostí Phil Foden, no gól neplatil po konzultácii so systémom VAR. Ten odhalil na začiatku útočnej akcie faul Erlinga Haalanda na Fabinha.

Duel napokon rozhodol v 76. minúte Mohamed Salah, ktorý išiel do úniku po spracovaní dlhého centra od Alissona. Domáci tréner Jürgen Klopp obdržal v napätom závere červenú kartu, jeho zverenci však udržali tesný náskok.