SaS v tom má jasno. O predčasných voľbách nebude rokovať so Smerom ani extrémistami

14.10.2022 11:41

Strana SaS nebude o predčasných voľbách rokovať so Smerom-SD ani extrémistami. Liberáli to oznámili po rokovaní poslaneckého klubu.

Najväčším problémom je Matovič, vyhlásil Sulík. SaS vypovedá koaličnú zmluvu
TASR/Jaroslav Novák

"So stranou Smer či kotlebovcami určite nepovedieme žiadne rokovanie o predčasných voľbách," uviedol podpredseda SaS Branislav Gröhling. Na takéto rokovanie nevidí SaS dôvod. "Jednak pre zásadné programové rozdiely a tiež pre politickú minulosť Roberta Fica, ktorý dopustil, že všadeprítomná korupcia počas jeho vládnutia prakticky pohltila celú spoločnosť," doplnil Gröhling s tým, že rokovať nebudú s Robertom Ficom, Marianom Kotlebom ani Milanom Mazurekom.

SaS v súvislosti s konaním predčasných volieb poukazuje na potrebu zmeny Ústavy SR. Novela ústavy je v parlamente. SaS by podporila v druhom čítaní tú z dielne Sme rodina, ak by bol akceptovaný pozmeňujúci návrh SaS. "Odmietame však podporiť návrh, ktorý predložil Tomáš Taraba z kandidátky ĽSNS. Je teda zrejmé, že zmena ústavy na vypísanie predčasných volieb tak potrebuje v prvom rade zhodu medzi demokratickými stranami. Na to však určite nepotrebujeme rokovať s Robertom Ficom," uzavrel predseda SaS Richard Sulík.

"V SaS nevie pravá ruka, čo robí ľavá. Ešte pred pár dňami chcel Sulík rokovať so stranou Smer-SD o predčasných voľbách, ale po dvoch fackách od Ondreja Dostála a Jany Bittó Cigánikovej na poslaneckom klube sa zaradil do šíku podporovateľov Matoviča a Hegera," reagoval na sociálnej sieti líder Smeru-SD Robert Fico. Sulík podľa neho potvrdil, že bude vládu podporovať do roku 2024 a bude brániť predčasným voľbám.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok