Auto, ktoré vybuchlo na Kerčskom moste, nikdy nebolo na našom území, uviedlo Bulharsko

TA3 TASR
11.10.2022 19:26

Bulharsko v utorok odmietlo správy, že cez jeho územie prechádzalo nákladné auto spájané s mohutných výbuchom, ktorý v sobotu poškodil Kerčský most. Informovala agentúra Reuters.

Auto, ktoré vybuchlo na Kerčskom moste, nikdy nebolo na našom území, uviedlo Bulharsko
TASR/AP

Šéf Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom) Alexander Bastrykin predtým vyhlásil, že vozidlo išlo cez Bulharsko, Gruzínsko, Arménsko, Južné Osetsko a ruský Krasnodarský kraj, potom vošlo na Kerčský most, kde explodovalo.

"Je nesporne zistené, že nákladné vozidlo, ktoré vybuchlo na Krymskom moste, nebolo nikdy na území Bulharska," uviedla vo vyhlásení vláda v Sofii, pričom použila ďalší názov Kerčského mosta. "Bulharská vláda nikdy nedovolí, aby bolo meno (jej) krajiny spájané s účasťou na nejakej teroristickej činnosti," dodala.

Rusko po sobotnom výbuchu na moste vystupňovalo útoky na Ukrajinu. Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľu obvinil Ukrajinu zo zorganizovania tejto explózie a označil to za "teroristický čin".

Ruské raketové ostreľovanie ukrajinských miest predstavuje podľa medzinárodného práva vojnový zločin, vyhlásili v utorok prezidenti skupiny krajín Bukureštská deviatka (B9), vrátane lídra Bulharska. Do B9 patria aj Slovensko, Česko, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Poľsko a Rumunsko.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok