Ako dopadne šprint jedných z najvýkonnejších Porsche 911?

Ako dopadne šprint jedných z najvýkonnejších Porsche 911?
Zdroj foto: Porsche
Britský YouTube kanál Carwow postavil vedľa seba tri rôzne Porsche 911 za účelom porovnania ich zrýchlenia v praxi. Aká verzia bola najrýchlejšia?

Na štart dlhej rovinky sa vedľa seba postavili dve aktuálne najvýkonnejšie verzie Porsche 911 generácie 992 a vrcholný model predošlej generácie, Porsche 911 GT2RS. Poďme si bližšie predstaviť jednotlivých súperov. GT2RS disponuje šesťvalcovým motorom produkujúcim 700 koní a 750 Nm krútiaceho momentu. Sila motora je prenášaná na zadné kolesá prostredníctvom automatickej prevodovky. Hmotnosť tejto verzie sa pohybuje na hodnote 1470 kilogramov.


Ďalším súperom je 911 Turbo S, ktoré má rovnako šesťvalec. V tomto prípade však generuje 650 koní a 800 Nm, ktoré sú prenášané prostredníctvom automatickej prevodovky na všetky štyri kolesá. Hmotnosť tejto verzie je na úrovni 1650 kilogramov. Posledným adeptom je 911 GT3, ktoré má pod kapotou atmosférický šesťvalec s objemom štyri litre produkujúci 510 konských síl. Sila motora je prenášaná prostredníctvom automatickej prevodovky na zadnú nápravu. Hmotnosť tejto verzie sa vyšplhala na úroveň 1435 kilogramov. Ako teda dopadne priame porovnanie týchto vrcholných verzii v priamke? Zohrá rolu vyšší výkon v kombinácii s pohonom 4x4, alebo menšia hmotnosť? Odpoveď nájdete v nižšie priloženom videu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá