Fínsko hlási zvýšenú dopravu na hraniciach s Ruskom. Zintenzívnila sa po oznámení o mobilizácii

Fínsko hlási zvýšenú dopravu na hraniciach s Ruskom. Zintenzívnila sa po oznámení o mobilizácii
Zdroj foto: Twitter/Amichai Stein
Po oznámení Ruska o čiastočnej mobilizácii 300-tisíc záložníkov z dôvodu vojny na Ukrajine zaznamenalo susedné Fínsko zvýšenú premávku na spoločných štátnych hraniciach. Informovali agentúry DPA a Reuters.

Fínska pohraničná stráž vo štvrtok oznámila, že doprava z Ruska smerujúca k hraniciam na juhovýchode krajiny sa počas noci "zintenzívnila". Situácia je však podľa oznámenia pod kontrolou a príslušníci stráže na deviatich vstupných stanovištiach sú pripravení.

Do Fínska prišlo v stredu 4824 ruských občanov, v rovnaký deň minulého týždňa ich bolo 3133, uviedol vedúci oddelenia medzinárodných záležitostí Fínskej pohraničnej stráže Matti Pitkäniitty. Zdôraznil, že stredajšie čísla boli nižšie než počas bežného víkendu.

Pohraničná stráž predtým poprela správy o 35-kilometrových zápchach na rusko-fínskych hraniciach, ktoré sa šírili na sociálnych sieťach. Príslušné videá boli nakrútené v minulosti a teraz sú vytrhávané z kontextu, vysvetlila.

Nórsko na svojom severe nárast prichádzajúcich Rusov nezaregistrovalo. "Žiadne zmeny," povedal pre Reuters Sölve Solheim, vedúci sekcie operačnej imigračnej kontroly v regióne Finnmark.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá