Neznámy muž strieľal pri americkom Kapitole. Po paľbe do vzduchu obrátil zbraň proti sebe

Neznámy muž strieľal pri americkom Kapitole. Po paľbe do vzduchu obrátil zbraň proti sebe
Zdroj foto: Twitter/WUSA9
Zatiaľ neznámy muž vrazil dnes ráno automobilom do zábran pri americkom Kapitole, sídle Kongresu, vo Washingtone. Začal strieľať do vzduchu a nakoniec obrátil zbraň proti sebe a zastrelil sa, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu. Motív jeho činu zatiaľ nie je známy. Incident podľa všetkého trval len niekoľko sekúnd, policajti ani nestihli opätovať paľbu.

Identita strelca nebola zverejnená. Podľa miestnych úradov muž narazil do zábran, vyliezol z auta a jeho vozidlo následne začalo horieť. Muž začal strieľať a vypálil niekoľko rán do vzduchu, zatiaľ čo sa k nemu blížila polícia. Potom sa zastrelil. Policajti v tom čase boli blízko.

Podľa polície "to nevyzerá, že mal muž v úmysle zaútočiť na akéhokoľvek člena Kongresu". Vyšetrovatelia teraz okolnosti činu preverujú a pátrajú po motíve. Nikto ďalší nebol zranený.

Ako poznamenala agentúra AP, útok pripomenul incident z apríla 2021, kedy útočník prešiel automobilom do dvoch policajtov hliadkujúcich pri Kapitole a jedného z nich usmrtil. Nervózna atmosféra panuje na Kapitole už od 6. januára 2021, kedy do sídla Kongresu vtrhli priaznivci Donalda Trumpa, aby zabránili zákonodarcom vo formálnom potvrdení víťazstva demokrata Joea Bidena v prezidentských voľbách z novembra 2020.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá