Výrobca motoriek KTM prináša superšport s cestnou homologizáciou

Výrobca motoriek KTM prináša superšport s cestnou homologizáciou
Zdroj foto: KTM
Spoločnosť KTM je známa najmä výrobu a predajom motoriek. V portfóliu by sme však našli aj pár okruhovo ladených špeciálov, z ktorých najnovšie vznikla aj cestná verzia. Čo všetko ponúkne?

KTM už niekoľko rokov vyrába okruhový špeciál X-Bow, ktorý sme za dobu výroby mohli vidieť hneď v niekoľkých verziách. Najnovšie však firma predstavila model GT-XR ponúkajúci vysoký výkon, bezkonkurenčné jazdné vlastnosti a najmä cestnú homologizáciu. Novinka je postavená na základoch už známeho modelu GTX. Prešla však miernou úpravou vzhľadu, ktorá umožnila získanie cestnej homologizácie. V prednej časti si môžme všimnúť mimoriadne učupený a rozkročený vzhľad umocnený nafúknutými blatníkmi kolies a podčiarknutý úzkymi svetlometmi. V zadnej časti zasa vynikne prítlačné krídlo v kombinácii s difúzorom.

KTM doposiaľ zverejnilo len pár záberov bez väčších detailov. Tie sa dozvieme až počas oficiálnej premiéry. Už teraz sa ale dá predpokladať, že novinku bude poháňať 2.5 litrový päťvalec pôvodom z Audi, ktorý by mal byť naladený na maximálny výkon na úrovni 530 konských síl a 650 Nm krútiaceho momentu, čo v kombinácii s nízkou pohotovostnou hmotnosťou zabezpečí bezkonkurenčné jazdné vlastnosti. Bližšie informácie by sme sa mali dozvedieť už čoskoro v priebehu oficiálneho predstavenia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá