Zábava sa zmenila na tragédiu. Nehoda na horskej dráhe v Legolande si vyžiadala desiatky zranených

Zábava sa zmenila na tragédiu. Nehoda na horskej dráhe v Legolande si vyžiadala desiatky zranených
Zdroj foto: TASR/AP
Najmenej 34 ľudí utrpelo vo štvrtok zranenia pri nehode na horskej dráhe v zábavnom parku Legoland v meste Günzburg v nemeckej spolkovej republike Bavorsko. Dvaja zranení sú po nehode v kritickom stave, agentúra DPA, odvolávajúcej sa na hovorcu miestnej polície.

Podľa hovorkyne Legolandu došlo ku kolízii na úseku dráhy, kde do vozíkov nastupujú návštevníci. So zatiaľ neznámych príčin jedna zo súprav prudko zabrzdila a vzápätí do nej narazila druhá. Do rozsiahlej záchrannej akcie, na ktorej sa podieľali hasiči i záchranári, boli nasadené tri vrtuľníky.

Podľa informácií Legolandu sa súpravy horskej dráhy pohybujú maximálnou rýchlosťou osem metrov za sekundu, teda približne 29 kilometrov za hodinu. Zábavný park, sprístupnený v roku 2002, zostal napriek nehode zatiaľ otvorený.

Minulú sobotu (7. 8.) došlo k nehode so smrteľnými následkami na horskej dráhe v zábavnom parku v meste Klotten v spolkovej krajine Porýnie-Falcko. Z idúcej súpravy vypadla 57-ročná žena, ktorá utrpela smrteľné zranenia. Ani príčina tejto tragédie zatiaľ nie je známa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá