Záchranári na rokovania o platoch pozvaní neboli. Myslel som si, že ide o žart, hovorí prezident komory

TA3
14.7.2022 14:59

Vyššie platy požadujú aj zdravotnícki záchranári. V Bratislave sa o tom má vo štvrtok rokovať. Avšak bez samotných záchranárov. Viac povedal František Majerský, prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov

Najskôr som si myslel, že ide o žart, uviedol pre ta3 šéf Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský v súvislosti so štvrtkovým rokovaním o zdravotníckych platoch, na ktoré ich organizáciu nepozvali. O stretnutí s premiérom a ministrom financií sa dozvedel z médií a čakal, že dostane pozvanie, no nedošlo k tomu. "Je to zvláštne. Ako sa môže rokovať o zdravotníckych platoch bez nás," pýta sa.

Na Slovensku podľa neho chýba približne do 400 záchranárov. Absolventi odchádzajú za prácou do zahraničia. Napríkad v Česku majú o 700 eur plat vyšší, hovorí Majerský.

"Dnes má záchranár základný plat v hrubom 1170 eur," vysvetlil a dodal, že by chceli dosiahnuť navýšenie koeficientu. Platy by sa dostali na úroveň 1400-1600 eur, čo by bolo podľa neho adekvátne a v sume by sa zohladňovala aj aktuálna situácia. Záchranári si počas pandémie siahli na dno svojich síl, a preto čakali trošku iné správanie a inú komunikáciu.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok