Bývalý ruský prezident: Nápad potrestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný

Bývalý ruský prezident: Nápad potrestať krajinu s najväčším jadrovým arzenálom je absurdný
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev v stredu naznačil možnosť rozpútania jadrovej vojny, ak sa Medzinárodný trestný súd v Haagu rozhodne vyvodiť dôsledky voči Rusku za vojnové zločiny páchané na Ukrajine. Informovala agentúra AFP.

"Nápad potrestať krajinu, ktorá disponuje najväčším jadrovým arzenálom, je sám osebe absurdný," vyhlásil Medvedev na sociálnej sieti Telegram. Dodal, že takýto krok by znamenal potenciálne nebezpečenstvo pre celé ľudstvo.

Medvedev, kedysi považovaný za liberála, je v súčasnosti jeden z najväčších zástancov vojny na Ukrajine. Spojené štáty obvinil z toho, že chcú Ruskú federáciu súdiť na medzinárodných súdoch, no ako krajina nikdy neboli nútené znášať dôsledky za svoje vlastné vojny. Tie podľa neho pripravili o život 20 miliónov ľudí.

"Celé americké dejiny, počnúc útlakom Indiánov, sú len krvavými vyhladzovacími vojnami," uviedol Medvedev. Bývalý ruský prezident v júni nazval ľudí, ktorí nenávidia Rusko, "degenerátmi", pričom sa zaviazal, že bude spolupracovať na tom, aby "zmizli". Uviedol tiež, že sankcie voči Moskve môžu byť za určitých okolností vnímané ako akt agresie a dôvod na vyhlásenie vojny.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá