Zostane SaS v koalícii? Zvolala republikovú radu

Aktualizované:
Republiková rada SaS v stredu 6. júna rozhoduje o ďalšom postupe a zotrvaní v koalícii. Liberáli ohlásia výsledok na tlačovej konferencii, ktorú zvolali na 16.00 h. Podľa informácií Denníka N by mala byť v hre aj možnosť, že SaS podmieni zotrvanie v koalícii odchodom Igora Matoviča z postu ministra financií.

Podpredseda Národnej rady SR Gábor Grendel ešte v utorok na sociálnej sieti hovoril o možných posledných hodinách koalície. Verí však, že nie je o všetkom vopred rozhodnuté a republiková rada SaS zváži všetky plusy a mínusy.

Spor v koalícii sa opäť vyostril po tom, ako poslanci NR SR prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej pri tzv. protiinflačnom balíku z dielne ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča. SaS a Matovič sa následne obviňovali zo spolupráce s opozíciou a fašistami.

SaS opäť pre Matovičove útoky odmietla chodiť na koaličné rady, OĽANO obvinilo liberálov z rozbíjania vlády. SaS si vzala čas na premyslenie, čo ďalej. Pripustila vtedy aj odchod z koalície, hoci tvrdí, že má vôľu v kabinete pokračovať. Matovič vyzval SaS na uzmierenie, tá zatiaľ nepovedala viac o svojom postupe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá