Baška bude kandidovať na post šéfa Trenčianskeho kraja. Podporu už avizoval aj Pellegrini

TA3 TASR
2.6.2022 16:26

Jaroslav Baška (Smer-SD) sa bude opätovne uchádzať o post predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Potvrdil to predseda Smeru-SD Robert Fico po štvrtkovom rokovaní predsedníctva strany v Banskej Bystrici.

Jaroslav Baška, TSK, 1140 px (SITA/Tomáš Somr)
SITA/Tomáš Somr

"So stopercentnou istotou bude kandidovať v Trenčíne náš súčasný župan Jaro Baška a veríme, že bude aj úspešný," povedal šéf strany. Ďalšie mená možných kandidátov v komunálnych voľbách Fico zatiaľ nepovedal. Naďalej podľa jeho slov rokujú.

Fico priblížil, že predsedníctvo sa zaoberalo viacerými témami, okrem iného aj voľbami do samosprávnych orgánov štátu, miestnych i regionálnych. "Prešli sme si jednotlivé kraje, kde sa nachádzame, s kým rokujeme a aké sú možnosti na dosiahnutie dobrého výsledku. Pre Slovensko je najlepšia alternatíva, nie len pokiaľ ide o komunálne voľby, ale aj veľké voľby, spolupráca Smeru-SD a Hlasu-SD," uviedol s tým, že na túto spoluprácu chcú postupne naviazať aj ďalšie spolupráce. Podporu Baškovi pri jeho kandidatúre už avizoval aj líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok