Andy Fletcher, člen britskej skupiny Depeche Mode, zomrel prirodzenou smrťou

Andy Fletcher, člen britskej skupiny Depeche Mode, zomrel prirodzenou smrťou
Zdroj foto: Twitter/The A.V. Club
Andy Fletcher, člen britskej synth-popovej skupiny Depeche Mode, zomrel vo štvrtok vo svojom dome v Spojenom kráľovstve prirodzenou smrťou.

Pod podmienkou zachovania svojej anonymity to potvrdil zdroj blízky kapele, uviedla v piatok tlačová agentúra AP. O úmrtí svojho 60-ročného spoluhráča informovali ako prví na Twitteri zvyšní členovia tejto formácie – Martin Gore a Dave Gahan. V danom príspevku však neboli uvedené iné podrobnosti o jeho smrti okrem toho, že bola "predčasná".

Andy Fletcher bol členom Depeche Mode viac ako 40 rokov; od oficiálneho vzniku skupiny v roku 1980. Hral v nej na klávesové nástroje a staral sa aj o zákulisné záležitosti vrátane manažmentu, marketingu, financií a propagácie. Ako hudobník sa sústreďoval prevažne na nenáročné popové melódie, ktoré pomohli rozšíriť charakteristický štýl temných a náladových skladieb Depeche Mode.

Mimo kapelu mal Fletcher i úspešnú kariéru dídžeja. Absolvoval niekoľko medzinárodných turné, pričom počas setov často hrával exkluzívne remixy piesní Depeche Mode. Skupinu z anglického Basildonu, ktorej členmi boli aj Vince Clarke (1980–81) a Alan Wilder (198–95), uviedli v roku 2020 do Rockandrollovej siene slávy. Andrew Fletcher po sebe zanechal manželku Gráinne, s ktorou sa zosobášil v roku 1993, dcéru Megan a syna Joea.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá