Nová Kia Sportage zvládla losí test bez zaváhania

Nová Kia Sportage zvládla losí test bez zaváhania
Zdroj foto: Kia
SUV Sportage bolo najnovšie podrobené losiemu testu, ktorý preveruje stabilitu auta pri rýchlom vyhýbacom manévri. Kia si počínala bez menších problémov

YouTube kanál km77, ktorý testuje rôzne autá v spomínanom losom teste si najnovšie zobral pod drobnohľad novú Kiu Sportage vo verzii GT-Line. Veľkú pochvalu si SUV vyslúžilo za naladenie podvozku, ktorý sa počas testu správal neutrálne, čo dopomohlo k úspešnému zvládnutiu testu.

Rovnakú pochvalu si získalo aj naladenie bezpečnostných systémov a najmä systému ESP, ktorý v krízovej situácii pomáhal vodičovi nasmerovať auto presne tam, kam bolo potreba.

Testovaný kúsok bol vybavený 1.6 litrovým turbomotorom a mild-hybridným systémom s kombinovaným výkonom na úrovni 180 konských síl. Sila motora je prenášaná na obe nápravy prostredníctvom 7 stupňovej automatickej prevodovky. Na aute boli počas testu obuté pneumatiky Continental PremiumContact 6. Takto vybavený Sportage dokázal zvládnuť manéver v rýchlosti až 80 km/h, čo je na SUV naozaj úctyhodný výsledok. Pre porovnanie dosiahlo BMW M235i xDrive v rovnakej disciplíne maximálnu rýchlosť len 68 km/h, čo potvrdzuje naozaj skvelý výkon Kie. Celý priebeh testu si môžte podrobne pozrieť v nižšie priloženom videu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá