NHL: Černák a Ružička si pripísali asistenciu, do play-off sa prebojovali hokejisti St. Louis aj Calgary

17.4.2022 08:28

Hokejisti Calgary postúpili do play off zámorskej NHL, keď v noci na nedeľu zdolali doma Arizonu vysoko 9:1. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský útočník Adam Ružička. Flames mali postup do nadstavby istý už po triumfe Edmontonu nad Vegas 4:0. Do play off postúpili aj hráči St. Louis Blues, ktorí zvíťazili 6:5 po predĺžení nad Minnesotou.

TASR/AP (ilu)

Obhjaca Tampa Bay zvíťazil nad Winnipegom 7:4, v domácom drese sa na víťazstve podieľal jednou asistenciou slovenský obranca Erik Černák. Washington vyhral v Montreale 8:4, slovenský obranca Capitals Martin Fehérváry odohral 19:31 min a zapísal si tri plusové body. Dallas zvíťazil doma 2:1 nad San Jose, slovenský útočník Stars Marián Studenič odohral necelých 8 minút. Jeho krajan a spoluhráč Andrej Sekera nehral. New Jersey s Tomášom Tatarom prehralo na ľade Seattle 3:4 po nájazdoch, Tatar odohral 12 minút a do štatistík si zapísal jednu strelu a dve trestné minúty.

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili doma nad Pittsburghom 2:1 a zabezpečili si postup do play off. Z Východnej konferencie získali istotu ako siedmy tím. O zvyšnú ôsmu miestenku sa v závere základnej časti pobijú Washington, New York Islanders a Columbus. Los Angeles Kings zvíťazili doma nad Columbusom 2:1, čo znamená, že ešte chvíľu si na play off musí počkať Minnesota. Tá potrebovala na istotu výhru Blue Jackets po riadnom hracom čase.