NHL: Tatar skóroval, Studenič sa presadil bodovo. Carolina si zabezpečila postup do play off

8.4.2022 08:16

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v noci na piatok v zámorskej NHL gól a asistenciu, no jeho New Jersey prehralo doma s Montrealom 4:7. Bodovo sa presadil aj Marián Studenič, ktorý si pripísal asistenciu pri prehre jeho Dallasu s Torontom 3:4 po predĺžení. Ďalším istým účastníkom play off je Carolina, ktorá si definitívne zabezpečila postup výhrou 5:3 nad Buffalom.

Tatar v 8. minúte duelu s Montrealom svojím 14. presným zásahom v sezóne znížil na 1:2, keď dostal výbornú prihrávku od Dawsona Mercera a strelou z prvej prekonal Jakea Allena v bránke Canadiens. V zápase proti svojmu bývalému klubu si pripísal aj asistenciu pri góle Jespera Bratta na 4:6 v tretej tretine. Slovenský krídelník má na konte 29 bodov (14+15) v 68 stretnutiach sezóny.

Vydarený zápas zažil slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý 28 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu Vancouveru 5:1 na ľade Arizony. Prekonal ho iba Nick Schmaltz, ktorý v druhej tretine znížil na priebežných 1:3. Canucks tak stále živia nádej na play off. Na Dallas, ktorý si v Západnej konferencii drží pozíciu s druhou voľnou kartou, momentálne strácajú šesť bodov a odohrali o dva zápasy viac.

Výsledky NHL:

Columbus - Philadelphia 1:4

New Jersey - Montreal 4:7 /TATAR za domácich 1+1/

New York Rangers - Pittsburgh 3:0

Arizona - Vancouver 1:5 /HALÁK (Vancouver) vykryl 28 z 29 striel, mal úspešnosť zásahov 96,6 percenta/

Carolina - Buffalo 5:3

Los Angeles - Edmonton 2:3 v 3. tretine

San Jose - Calgary 2:3 v 3. tretine

Chicago - Seattle 0:2

Ottawa - Nashville 2:3

Dallas - Toronto 3:4 pp /STUDENIČ za domácich 0+1/