Nemecko eviduje nárast pozitívnych na koronavírus. V karanténe je aj prezident a jeho manželka

TA3 TASR
22.3.2022 20:44

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier mal pozitívny test na koronavírus SARS-CoV-2, oznámil v utorok jeho hovorca.

Nemecko eviduje nárast pozitívnych na koronavírus. V karanténe je aj prezident a jeho manželka
TASR/DPA

Covid dostala aj Steinmeierova manželka Elke Büdenbenderová. "Príznaky majú mierne," priblížil hovorca. Vo vyhlásení dodal, že blízke kontakty prezidenta aj jeho manželky boli o situácii upovedomené. TASR o tom informuje na základe správy agentúry DPA.

Nemecké úrady momentálne evidujú rekordné nárasty prípadov nákazy koronavírusom. Spolková vláda však napriek tomu v nedeľu 20. marca zrušila väčšinu platných protiepidemických opatrení.

Spolkové krajiny však takéto uvoľňovanie zo strany nemeckej vlády značne kritizovali. Prekáža im najmä to, že od 20. marca sa na celonemeckej úrovni v mnohých oblastiach verejného života zrušilo povinné nosenie rúšok, ako aj kapacitné obmedzenia počtu divákov na športových štadiónoch. Spolkové krajiny smú naďalej v ohniskách nákazy zavádzať lokálne opatrenia, toto nariadenie však podľa nich nie je možné presadiť v praxi.

Sedemdňová incidencia, teda počet infikovaných pripadajúci na 100 000 obyvateľov za týždeň, dosiahla v Nemecku hodnotu 1733, vyplýva z utorkových údajov Inštitútu Roberta Kocha.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok