NHL: Tatar zavelil k obratu proti Coloradu, Ovečkin sa vyrovnal Jágrovi

9.3.2022 07:09

Slovenský hokejista Tomáš Tatar zavelil gólom k obratu New Jersey, ktoré v nočnom stretnutí zámorskej NHL zdolalo doma Colorado 5:3. Proti najlepšiemu tímu celej súťaže prehrávali "diabli" už 0:3 a naštartoval ich práve jubilejný desiaty Tatarov gól v tomto ročníku, ktorý zaznamenal v 30. minúte.

NHL: New Jersey doma podľahlo Bostonu. Tatar asistoval pri jedinom góle Devils
AP Photo/Frank Franklin II

Strelecky sa presadil aj Adam Ružička. Jeho piaty presný zásah v sezóne však Calgary nestačil, Flames prehrali na domácom ľade s Washingtonom 4:5. Capitals potiahol k triumfu autor dvoch gólov Alexander Ovečkin, ktorý sa so 766 presnými zásahmi vyrovnal Jaromírovi Jágrovi v historickom poradí strelcov. V drese Capitals, ktorí zvíťazili tretíkrát za sebou, odohral takmer 18 minút slovenský obranca Martin Fehérváry.