Historický bronz Slovákov sa bude oslavovať. Bratislavské námestie v utorok privíta našich hokejistov

21.2.2022 11:59

Bronzoví slovenskí hokejoví reprezentanti zo ZOH 2022 v Pekingu sa v utorok 22. februára vrátia na Slovensko. Uvítanie hokejistov a následné oslavy zisku historickej olympijskej medaily z mužského turnaja organizuje Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Historický bronz Slovákov sa bude oslavovať. Bratislavské námestie v utorok privíta našich hokejistov
TASR / Martin Baumann

SZĽH pri tejto príležitosti pozýva všetkých fanúšikov v popoludňajších hodinách osláviť úspech slovenského hokeja na bratislavské Námestie SNP. Ako informoval zväz na webe hockeyslovakia.sk, v diskusii s Úradom verejného zdravotníctva SR sa podarilo nájsť spôsob, ako takúto akciu zorganizovať v rámci aktuálne platných opatrení.

"Pre hokejových fanúšikov sa oslavy začnú v utorok popoludní po 15.30. Najskôr si budú môcť vychutnať okružnú jazdu kabriobusu Dopravného podniku Bratislava, z ktorého strechy budú fanúšikom mávať bronzoví medailisti. Autobus ukončí okružnú jazdu na Námestí SNP, kde bude nasledovať hlavná časť osláv. V tejto súvislosti žiadame všetkých fanúšikov, ktorí sa chystajú prísť a zažiť historické chvíle, aby mali počas podujatia nasadené respirátory a svojím správaním minimalizovali riziko nákazy koronavírusom," uviedol SZĽH v tlačovej správe.

"Dosiahli sme historický úspech a o radosť z neho sa chceme podeliť s našimi fanúšikmi, ktorí naň dlho čakali. V spolupráci s úradmi a ďalšími zložkami vyvíjame maximálne úsilie, aby sme oslavy mohli zorganizovať. Chlapci sa na Slovensko veľmi tešia,“ povedal na margo chystaných osláv prezident SZĽH a generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan.

Detaily okružnej jazdy ako aj programu osláv na Námestí SNP budú známe počas pondelňajšieho dňa. SZĽH na ňom v súčasnosti intenzívne pracuje, pričom na organizácii podujatia kooperuje aj s mestom Bratislava či Policajným zborom SR. Pre získanie aktuálnych informácií odporúča zväz sledovať komunikačné kanály SZĽH - web www.hockeyslovakia.sk, facebookový i instagramový profil HockeySlovakia.

Pozrite si program utorkových osláv:

cca 12.20 – prílet hokejovej reprezentácie na letisko Schwechat – Viedeň (hráči nebudú k dispozícii médiám na rozhovory – tu je priestor iba urobiť ilustračné zábery/fotografie)

cca 13.00 – presun autobusom z letiska do Bratislavy

14.45 – tlačový brífing s hráčmi, trénerom a generálnym manažérom Konferenčná miestnosť Waldorf Hotela DoubleTree by Hilton v Bratislave

Tlačový brífing prebehne formou individuálnych rozhovorov. V 10-minútových intervaloch bude do miestnosti privedená skupinka hráčov, ktorí budú k dispozícii na rozhovory. Po 10 minútach sa skupinka hráčov vymení. Dohromady bude k dispozícii cca 6 hráčov podľa výberu novinárov, tréner a generálny manažér. Novinári budú pustení do hotela cez hlavný vchod cca 15 minút pred začiatkom tlačového brífingu.

cca 15.30 – okružná jazda kabrioautobusu s bronzovými medailistami, ktorá sa zakončí oslavami na pódiu na námestí SNP

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok