Lopatka bez práce neostane. Z čela MH Manažment sa presunie na lukratívne miesto

TA3 TASR
16.2.2022 13:01

Generálnym riaditeľom Nemocnice Bory sa od 1. mája stane Ľuboš Lopatka. Informoval o tom hovorca siete nemocníc Svet zdravia Tomáš Kráľ. Nová koncová nemocnica siete ProCare a Svet zdravia plánuje spustiť svoju prevádzku v marci 2023.

Penta nemocnica Bory 1140px (Svet Zdravia)
Svet Zdravia

"Novú Nemocnicu Bory vnímam ako obrovskú príležitosť pre celý sektor. Som presvedčený, že kľúčovým predpokladom úspechu bude nastavenie zdravej internej kultúry. Buduje sa tu nový veľký tím výborných zdravotníkov, ktorí chcú dokázať, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti je možné na oveľa vyššej úrovni aj v podmienkach verejného zdravotného poistenia," uviedol Lopatka.

V minulosti bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne, ako aj siete nemocníc Svet zdravia. Od mája 2020 Lopatka pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva štátnej spoločnosti MH Manažment, kde ho od mája nahradí Marianna Ondrová.

Nová koncová Nemocnica Bory bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych programov, 1400 zamestnancov, 400 lôžok a plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v podmienkach verejného zdravotného poistenia bez doplatkov. Pacienti sa môžu už dnes do nej predregistrovať on-line na webe nemocnice. Celková investícia predstavuje 240 miliónov eur.

Máš dobrý tip na reportáž?

Stiahni appku a pošli video zaujimavých udalostí z tvojho regiónu.

Zistiť viac
zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok