Nevydarený výkon proti Fínom zhodnotil aj tréner Ramsay: Mali sme dobrý štart, ale naše chyby boli naozaj zlé

TA3 TASR RTVS
10.2.2022 13:28

Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom prvom zápase v základnej C-skupine na olympijskom turnaji v Pekingu s Fínskom 2:6. Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay kritizoval naše časté chyby v strednom pásme. Kapitán Marek Hrivík verí, že v zápase proti Švédom predvedieme lepší výkon a chýb sa budeme vyvarovať. Rovnako sa vyjadril aj dvojgólový strelec Slafkovský. Útočník Peter Cehlárik si myslí, že časté prečíslenia Fínov rozhodli zápas. Častých chýb sa chcú vyvarovať aj Tomáš Jurčo či Miloš Roman.

Nevydarený výkon proti Fínom zhodnotil aj tréner Ramsay: Mali sme dobrý štart, ale naše chyby boli naozaj zlé
Foto: TASR / Jaroslav Novák

Craig Ramsay, tréner SR: "V prvej tretine to bolo na strely 9:6 pre nás, no prehrávali sme 1:3. Naše chyby boli naozaj zlé, straty pukov v strednom pásme. Pritom sme mali dobrý štart, Slafkovský dal gól, keď sa natlačil pred bránku, takže sme robili veci, ktoré sme chceli. No myslím si, že nadšenie z toho, že sme tu a že sme súčasťou turnaja bolo trochu veľké a príliš sme otvorili hru. Musíme pochopiť, že proti tímu, ktorý sa snaží súpera chytiť v strednom pásme do pasce, musíme odviesť lepšiu prácu, aby sme cez to pásmo prešli. Keď sme už dostali puk do ich tretiny, hrali sme dobre."

Marek Hrivík, kapitán SR: "Začiatok zápasu proti jednému z favoritov turnaja sme mali veľmi slušný a ukázali sme, že môžeme hrať, no potom sa niečo stalo. Začali sme trošku vymýšľať a to sa nám vrátilo naspäť. Pokiaľ budeme hrať 60 minút to, čo chceme a čo si povieme pred zápasom, myslím si, že to bude lepšie. Tých faktorov pri chybách bolo viacej, no bol to prvý zápas a myslím si, že tento tím je dosť dobrý na to, aby sa z toho poučil a odovzdá lepší výkon v ďalšom zápase."

Juraj Slafkovský, strelec oboch gólov SR: "Fíni stoja v strednom pásme a je vždy ťažké chodiť do plných. Hlavne, keď máte plno individualít, ako máme my v prvých dvoch lajnách, ktoré majú radi puk a radšej si to prejdú ako nahodia a potom to naháňajú. Myslím si, že dneska sa to ukázalo. Niekedy to tak je, že sa stanú chyby. Mohli ich spraviť oni a vyhrali by sme my. Verím, že zajtra sa bude dariť viac nám, spravíme o chybu menej a dáme o gól viac."

Peter Cehlárik, útočník SR: "Začali sme dobre, v útočnom pásme sme hrali dobrý hokej, no bohužiaľ viackrát sme prepadli a oni majú kvalitu na to, aby tie prečíslenia využili. Myslím si, že to rozhodlo zápas. Boli efektívni a my musíme zlepšiť naše presilovky a oslabenia."

Martin Gernát, obranca SR: "Začali sme celkom dobre, dostali sme sa do šancí a dali sme aj gól. Tím ako Fínsko potrestá každú chybu. To sme videli aj dnes. Z každej väčšej šance sme dostali gól. To sa nám nemôže stávať."

Tomáš Jurčo, útočník SR: "Našej formácii chýbalo aj trochu šťastia. Škoda, že nám to nepadlo, cítili by sme sa oveľa lepšie. Dúfam, že nám to padne čím skôr. Na tejto úrovni nie je žiadny súper ľahký. Hrali sme celkom dobre. Spravili sme však nejaké chyby, ktorých sa musíme vyvarovať. Musíme sa tlačiť na bránku, to nám pripomína aj tréner Ramsay. To je recept na silných súperov."

Miloš Roman, útočník SR: "Dvojgólový náskok súpera sa ťažko dobiehal. V kabíne sme si hovorili, že musíme hrať jednoducho. Chalani odviedli dobrú robotu a máme na čom stavať."

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok