Košice zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša. Východniarom narobil posledný tím súťaže problémy

6.2.2022 19:58

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 37. kola Tipos extraligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3.

Hokej-TEL: MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice 3:5 v 37. kole - sumár, text
TASR/Milan Kapusta

Východniarom narobil posledný tím súťaže viac starostí, ako očakávali. Po bezgólovej prvej tretine hostia strelili dva zásahy v priebehu 70 sekúnd tesne pred polovicou stretnutia, no Liptáci sa nezlomili. Ešte do druhej sirény dokázali vyrovnať, keď Aleksi Varttinen sa dostal k puku po vhadzovaní a vymietol horný roh bránky sedem sekúnd pred klaksónom.

Košičanom vrátil vedenie Denis Paršin v 47. min, no ani tento gól nebol rozhodujúci. O minútu a sedem sekúnd vyrovnal Kamil Walega, ktorý sa ocitol po prihrávke Krišku sám pred brankárom Riečickým a nezaváhal. Definitívny úder uštedril Liptákom až Vadim Pereskokov v presilovke v 53. min. V závere ešte pridal poistku Marek Slovák do prázdnej bránky v oslabení.