Prokuratúra ešte nerozhodla o sťažnostiach Scholtza a vyšetrovateľov NAKA proti obvineniam

Prokuratúra ešte nerozhodla o sťažnostiach Scholtza a vyšetrovateľov NAKA proti obvineniam
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
O sťažnostiach bývalého povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholtza a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry voči uzneseniu o vznesení obvinenia z 13. septembra 2021 zatiaľ prokuratúra nerozhodla. Dôvodom je podanie námietok zaujatosti Jánom Čurillom a Pavlom Ďurkom proti prokurátorke Generálnej prokuratúry SR, o ktorých sa v utorok rozhodlo.

Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré poskytol hovorca GP SR Dalibor Skladan. "Vedúci prieskumného oddelenia trestného odboru GP SR ako vecne príslušný a bezprostredne nadriadený prokurátor rozhodol dňa 25. januára 2022 o sťažnostiach obvinených J. Č. a P. Ď., trestne stíhaných pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, proti uzneseniu prokurátorky GP SR z dňa 6. decembra 2021, ktorým rozhodla o svojom nevylúčení sa z vykonávania úkonov trestného konania v predmetnej trestnej veci," priblížil hovorca.

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Scholtza zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby v septembri 2021. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich aj v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. 

Krajský súd v Bratislave ich 1. októbra 2021 prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. Vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka čelí tiež obvineniu z trestného činu marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá