O Ukrajine bude rokovať aj Slovensko. Premiér zvolal mimoriadnu bezpečnostnú radu

Aktualizované:
O situácii na Ukrajine bude v utorok popoludní rokovať Bezpečnostná rada SR. Premiér Eduard Heger (OĽANO) zvolal jej mimoriadne rokovanie. Hlavnou témou bude situácia na Ukrajine. Informovali o tom z tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR.

Napätie medzi Ruskom a krajinami západného bloku v posledných týždňoch vzrástlo v súvislosti s presunmi ruských jednotiek k hraniciam Ukrajiny. Moskva však akékoľvek tvrdenia o plánovaní invázie na Ukrajinu odmieta.

Koaličná SaS ešte pred rokovaním rady deklarovala podporu diplomatickému riešeniu situácie na Ukrajine. SR podľa strany musí vyslať jasný signál, že stojí na strane Ukrajiny a mierových princípov. Cestu k deeskalácii vidí v dodržiavaní medzinárodného práva a základov bezpečnostnej architektúry Európy.

Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nominant SaS) v pondelok, 24. januára, označil situáciu za vážnu. Po zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci povedal, že Rusko položilo na stôl niekoľko požiadaviek, ktoré adresuje predovšetkým NATO a Spojeným štátom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá