V Skalici zatvárajú gymnázium. Napriek vyššej pozitivite počet pacientov v nemocnici klesol

V Skalici zatvárajú gymnázium. Napriek vyššej pozitivite počet pacientov v nemocnici klesol
Zdroj foto: TASR/AP
Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Senici sa od utorka (25. 1.) prerušuje prevádzka Základnej školy na Vajanského ulici v Skalici a v Gymnáziu F. V. Sasinka. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.

Žiaci sa budú vzdelávať dištančne a plánovaný nástup do škôl je stanovený na 1. februára. "V Základnej škole na Vajanského ulici bolo v pondelok zatvorených 23 tried z celkového počtu 33. Základná škola Strážnická má v karanténe 13 tried z 32. V základnej škole na Ulici Mallého nastúpili na prezenčné vyučovanie po karanténe všetky triedy až na jednu. Tá sa vráti na prezenčné vyučovanie v piatok,“ uviedla k aktuálnej situácii referentka spoločného školského úradu Dana Čárska.

Ako doplnila, v materskej škole sú zatvorené štyri triedy. "Tri z nich sú v elokovanom pracovisku na Hviezdoslavovej ulici, ktoré je aktuálne zatvorené. Jedna trieda je zatvorená na Clementisovej ulici," informovala Čárska.

Realizované PCR testy vo Fakultnej nemocnici AGEL Skalica v minulom týždni odhalili 321 osôb nakazených novým koronavírusom. Napriek rastúcej pozitivite počet chorých na lôžkach v nemocnici mierne klesol. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

Variant omikron bol potvrdený v tejto chvíli u jedného hospitalizovaného pacienta. "Vo vážnom stave máme na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny jedného pacienta napojeného na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorý je neočkovaný. Aktuálne poskytujeme zdravotnú starostlivosť ďalším 18 pacientom s novým koronavírusom, z nich traja pacienti sú očkovaní a jeden z nich je očkovaný aj treťou dávkou," uviedol námestník nemocnice Daniel Vidovič. Chorých alebo v karanténe je v aktuálnej chvíli päť zamestnancov nemocnice.

Na prítomnosť ochorenia Covid-19 vyšetrila nemocnica v minulom týždni 788 vzoriek PCR testami a 598 vzoriek antigénovými testami. Priemerná pozitivita zistená PCR diagnostikou je 40,7 percenta. "V mobilnom odberovom mieste sa testuje v pracovné dni od 7.00 do 15.30 h a cez víkendy od 7.00 do 11.00 h. Kým antigénové odbery sa realizujú v celom rozsahu otváracích hodín, PCR testy sa robia do 11.00 h," informovala Pavliková.

Prvou až treťou dávkou vakcíny sa nechalo minulý týždeň očkovať 781 osôb. "Väčšinou išlo o tretie dávky. V nemocnici sa očkuje od pondelka do piatka od 7.30 do 14.30 h. V celom rozsahu otváracích hodín sa očkujú registrované aj neregistrované osoby od 12 rokov. Prednosť majú záujemcovia registrovaní prostredníctvom NCZI a webu korona.gov.sk," doplnila hovorkyňa.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá