Kryptomeny pokračujú v páde, cena bitcoinu klesla na 34-tisíc amerických dolárov

Kryptomeny pokračujú v páde, cena bitcoinu klesla na 34-tisíc amerických dolárov
Zdroj foto: TA3
Kryptomeny pokračujú v prudkom páde. Cena najväčšej a najznámejšej digitálnej meny, bitcoin, v sobotu klesla takmer na 34-tisíc USD (29.961 eur) a pohybuje sa približne 50 % pod svojím rekordným maximom z novembra 2021.

Cena bitcoinu sa dostala až na 34.042 USD. Neskôr zmazal časť strát a v sobotu okolo poludnia stredoeurópskeho času sa predával s mínusom 8,75 % (za 24 hodín) po 35.401,94 USD. Výrazne sa oslabili ďalšie krypto aktíva. Druhá najväčšia digitálna mena ether sa obchodovala okolo 2440 USD.

Kryptomeny nasledovali piatkový negatívny trend z Wall Street. Hlavným dôvodom sú očakávania, že americká centrálna banka (Fed) začne v boji s infláciou sprísňovať menovú politiku, pričom cyklus zvyšovania sadzieb zrejme spustí už marci. Investori sa preto zbavujú rizikových aktív, medzi ktoré patria akcie aj kryptomeny.

1 EUR = 1,1348 USD

Kryptomeny sa oslabujú už od novembra, odkedy ich celková trhová kapitalizácia padla už o viac než 1 bilión USD. Bitcoin od novembra, keď sa dostal až na rekordných okolo 69-tisíc USD, už stratil viac než 50 % a jeho trhová kapitalizácia sa znížila o viac než 600 miliárd USD.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá