Tínedžerovi hrozí väzenie, okradol 77-ročnú seniorku s ťažkým zdravotným postihnutím

Tínedžerovi hrozí väzenie, okradol 77-ročnú seniorku s ťažkým zdravotným postihnutím
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Obvineniu zo zločinu krádeže spáchaného na chránenej osobe čelí 17-ročný Nikolas B. z okresu Senica. Mladík mal ešte v stredu okradnúť 77-ročnú ŤZP ženu, pohybujúcu sa pomocou zdravotníckej pomôcky. Žene vytrhol z rúk kabelku a ušiel. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

"Obvinený na Šumavskej ulici vystúpil z radu osôb a pristúpil k oproti idúcej 77-ročnej seniorke, ktorá sa pohybovala pomocou zdravotníckej pomôcky. Žene vytrhol čiernu kabelku, ktorú mala v pripevnenom košíku, a z miesta utiekol," priblížil Szeiff. Krádežou kabelky s osobnými dokladmi, okuliarmi, osobnými predmetmi i finančnou hotovosťou pôsobil škodu približne 700 eur.

Policajti v ešte v stredu popoludní zadržali na rôznych miestach v Bratislave troch mladíkov vo veku 17 až 20 rokov, ktorí boli spolu s obvineným mužom prítomní pri krádeži.

Mužov si po vypočutí prevzali pracovníci reedukačného centra, z ktorého utiekli. Obvineného Nikolasa zadržali večer na Hlavnej stanice v Bratislave, skončil v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá