Hasiči zasahovali pre slzný plyn na strednej škole v Košiciach, ošetriť museli štyri študentky

Aktualizované:
Hasiči zasahovali pre slzný plyn na strednej škole v Košiciach, ošetriť museli štyri študentky
Zdroj foto: SITA/Marko Erd (ilu)
Štyri študentky ošetrovali pre slzný plyn v priestoroch Strednej zdravotníckej školy na Moyzesovej ulici v Košiciach. Uviedla to hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Jana Matis Libová.

K úniku štipľavej a dráždivej látky došlo predpoludním na druhom poschodí školy. "Celkovo sa jej nadýchalo sedem študentov, ktorí boli prvotne ošetrení príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a neskôr ich prevzala rýchla zdravotná pomoc," povedala Libová. Podľa prvotných informácií prišli s látkou do kontaktu štyri študentky. Ako spresnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, vyslaní záchranári napokon ošetrili dve tínedžerky. „Ich zdravotný stav si, našťastie, nevyžiadal prevoz do nemocnice,“ uviedla. 

Časť študentov bola do príchodu hasičov evakuovaná, priestory odvetrali.

Polícia dokumentuje prípad ako podozrenie z trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti, potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová.

"V týchto chvíľach sú na mieste vykonávané prvotné, neodkladné úkony. S osobou podozrivou z tohto skutku sa momentálne vykonávajú procesné úkony," povedala.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá