Zväz slovenského lyžovania vybral reprezentantov do Pekingu. Tímová súťaž bude bez Vlhovej

Aktualizované:
Celkovo desať reprezentantov nominoval Zväz slovenského lyžovania na februárovú zimnú olympiádu. V Pekingu bude štartovať pätica z alpskej a kvarteto z bežeckej sekcie, za snoubording len jedna športovkyňa. Klaudia Medlová je popri zjazdárskej superstar Petre Vlhovej najvýraznejším menom v kádri, ktorý musí ešte v piatok odobriť plénum Slovenského olympijského a športového výboru.

Miestenky Petry Vlhovej, Adama Žampu a Klaudie Medlovej boli jasné už na začiatku sezóny na základe ich dovtedajších výsledkov v seriáloch Svetového pohára a na vrcholných podujatiach. "Cez kvalifikáciu si svoju účasť na ZOH zabezpečili Petra Hromcová a Rebeka Jančová, ktoré sa najlepšie popasovali s kvalifikačnými kritériami a dopĺňajú tak ženskú nomináciu," povedal prezident Zväzu slovenského lyžovania Ján Krajčík.

"V prípade behu na lyžiach táto zimná olympiáda bude v znamení návratu Petra Mlynára do reprezentácie a Alena Procházková bude štartovať už na svojej piatej olympiáde. Nominácia sa odvíjala od výsledkov a od toho ako štartovali pretekári počas celej sezóny vo svojich disciplínach. Mrzí nás, že miesto vo výprave na ZOH tesne uniklo snoubordistovi Samuelovi Jarošovi," dodal.

Najväčšie očakávania sa vkladajú do Petry Vlhovej a Adama Žampu v technických disciplínach zjazdového lyžovania. "A Klaudii Medlovej zase veríme, že uspeje vo svojej prioritnej disciplíne Big Air," dodal generálny sekretár Zväzu slovenského lyžovania Radovan Cagala.

Petra Vlhová má predbežne v pláne aj super-G a nebude štartovať v tímovej súťaži. V záverečnú sobotu sa v týchto pretekoch (2+2) predstaví štvorica Hromcová, Jančová a Žampovci.

Návrh nominácie Zväzu slovenského lyžovania na ZOH 2022 v Pekingu:

snoubording: Klaudia Medlová (Slopestyle, Big Air)

zjazdové lyžovanie: Petra Vlhová (slalom, obrovský slalom, alpská kombinácia, super-G), Rebeka Jančová (slalom, obrovský slalom, super-G, tímová súťaž), Petra Hromcová (slalom, obrovský slalom, super-G, tímová súťaž), Adam Žampa (slalom, obrovský slalom, tímová súťaž), Andreas Žampa (slalom, obrovský slalom, super-G, tímová súťaž)

beh na lyžiach: Alena Procházková (šprint, 10 km klasicky, tímový šprint, 30 km  voľnou technikou), Barbora Klementová (šprint, 10 km klasicky, tímový šprint), Peter Mlynár (šprint, 15 km klasicky, tímový šprint), Ján Koristek (15 km klasicky, tímový šprint, skiatlon 15 km klasicky +15 km voľne, 50 km voľnou technikou)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá