POČASIE: Na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom. Denná teplota do 4 stupňov

POČASIE: Na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom. Denná teplota do 4 stupňov
Zdroj foto: TA3
Premenlivá veľká oblačnosť. Na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom, v polohách do cca 300 m aj dážď. V horských oblastiach snehové jazyky a záveje. Veterno! Denná teplota -1 až 4, na západe miestami okolo 6 st. Prevažne severozápadný vietor s rýchlosťou miestami až okolo 50, v nárazoch aj 70 až 100 km/h. Na horách víchrica až mohutná víchrica.

Situácia

Cez našu oblasť postupuje od severozápadu ďalej na juhovýchod studený front spojený s hlbokou tlakovou nížou so stredom nad Pobaltím a Bieloruskom.

Predpoveď počasia

Premenlivá, prevažne veľká, k večeru miestami zmenšená oblačnosť. Postupne na mnohých miestach sneženie alebo dážď so snehom, v polohách do cca 300 m miestami aj dážď. V horských oblastiach snehové jazyky a záveje. Najvyššia denná teplota -1 až 4, v južnej polovici západného Slovenska a na juhu stredného Slovenska miestami 4 až 8 st. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo -5 st. Prevažne severozápadný vietor 6 až 13, v nárazoch miestami okolo 18 m/s, (20 až 45, nárazy 65 km/h). Na západe a severe miestami okolo 15 m/s (55 km/h) v nárazoch miestami 22 až 28 m/s (80 až 100 km/h). Na východe dopoludnia miestami aj slabý vietor. Na horách víchrica až mohutná víchrica.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá