Polícia koná iba v súlade so zákonom, uvádza Mikulec. Ficove vyjadrenia ho neprekvapujú

Polícia koná iba v súlade so zákonom, uvádza Mikulec. Ficove vyjadrenia ho neprekvapujú
Zdroj foto: TA3 / David Duducz
Polícia koná aj bude konať iba v súlade so zákonom. Uviedol to minister vnútra Roman Mikulec v reakcii na vyjadrenia predsedu opozičného Smeru-SD Roberta Fica, týkajúce sa zadržania podnikateľa Norberta Bödöra.

Informoval o tom  tlačový odbor Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. "Nie je pre mňa žiadnym prekvapením, že si poslanec Fico po dvanástich rokoch vo vláde a dvoch rokoch v opozícii stále nedokáže predstaviť, že minister vnútra ani prezident Policajného zboru ani náznakom nezasahujú do vyšetrovaní a dokonca o nich nie sú ani informovaní," uviedol. Dodal, že platí prezumpcia neviny, čo vedia najlepšie aj samotní vyšetrovatelia.

Poukázal na to, s akou "vervou" sa Fico Norberta Bödöra zastáva a obhajuje jeho práva. "S ktorým sa podľa jeho vlastných slov 'iba pozná', nemá prehľad o jeho podnikateľských aktivitách, ale napriek tomu kritizuje akékoľvek kroky orgánov činných v trestnom konaní," skonštatoval s tým, že Fico nie je ani jeho právny zástupca.

Norberta Bödöra zadržala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra po tom, ako bol prepustený z väzby na slobodu. Zadržanie sa týka staršej kauzy Valček. Okrem toho čelí nitriansky podnikateľ aj obvineniam v kauze Očistec a Dobytkár, v ktorej sa má vo februári začať súdny proces. Fico v tejto súvislosti hovorí o porušovaní ľudských práv. Kritizuje spôsob zadržania Norberta Bödöra a tvrdí, že je nevinný.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá