Fico kritizuje zadržanie Bödöra. Je to čistý fašizmus Lipšica, Hamrana, Matoviča a ďalších, vyhlásil

Fico kritizuje zadržanie Bödöra. Je to čistý fašizmus Lipšica, Hamrana, Matoviča a ďalších, vyhlásil
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
Líder opozičného Smeru-SD Robert Fico hovorí v súvislosti so štvrtkovým zadržaním podnikateľa Norberta Bödöra o porušovaní ľudských práv. Tvrdí, že obvinený nitriansky podnikateľ je nevinný.

Kritizuje spôsob zadržania Norberta Bödöra Hovorí, že obhajobe nebolo umožnené nazrieť do spisu. "Toto je čistý fašizmus Lipšica, Mikulca, Matoviča, Hamrana a ďalších, ktorí sú na dennej báze usvedčovaní z toho, že porušujú základné ľudské práva," vyhlásil Fico na sociálnej sieti.

Žiada o ich odstúpenie

Zdôraznil, že špeciálny prokurátor Daniel Lipšic a ďalší budú musieť v budúcnosti odísť zo svojich funkcií. "Bude na orgánoch činných v trestnom konaní, aby posúdili, či by okrem odchodu nemali náhodou ísť aj niekde inde. A to za hrubé porušovanie zákonov, za hrubé porušovanie ľudských práv," povedal.

Norberta Bödöra zadržala vo štvrtok Národná kriminálna agentúra po tom, ako bol prepustený z väzby na slobodu. Zadržanie sa týka staršej kauzy Valček. Okrem toho čelí nitriansky podnikateľ aj obvineniam v kauze Očistec a Dobytkár, v ktorej sa má vo februári začať súdny proces.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá