Život s abrosexuálom je ako na hojdačke: Intimitu raz vyhľadávajú, inokedy nie

Život s abrosexuálom je ako na hojdačke: Intimitu raz vyhľadávajú, inokedy nie
Zdroj foto: Pexels/Josh Willink
Pri množstve pojmov, ktoré definujú sexualitu, ste sa možno už stratili alebo o abrosexualite dokonca ešte ani nepočuli. Pritom nie je taká nezvyčajná.

Heterosexualita, homosexualita či bisexualita sú dnes už známe názvy a každý vie, čo sa za nimi skrýva. Viete však, kto je to abrosexuál? Intímny život s takouto orientáciou je nepredvídateľný.

Kolísavé túžby

Najjednoduchšie by sa abrosexualita dala vysvetliť ako kolísavá túžba po intimite. Obdobia, kedy je človek veľmi aktívny striedajú zas mesiace, kedy nemá na sex ani pomyslenie. Aj u bežného človeka je normálne, že sa chute v rámci života striedajú.

Na záujem o intimitu abrosexuála však nemajú vplyv životné udalosti, dokonca ani hormóny. Skrátka, nepredvídateľne u neho nastane aktívna alebo pasívna fáza, pričom ani on sám nevie predpokladať, ako dlho jednotlivé etapy potrvajú.

Nová orientácia

Aj podľa sexuológov nejde u abrosexuálov o žiadne hormonálne výkyvy, ktoré by sa dali liečiť. Vplyv nemá ani stres alebo ročné obdobie, na základe čoho vyhodnotili, že ide o novú, platnú sexuálnu orientáciu.

Pri hlbšom skúmaní však zistili aj to, že striedať sa nemusí len intenzita intímneho života. Rovnako sa u abrosexuálov môže meniť pohlavie, ktoré ich priťahuje. Sexuológovia preto upozorňujú, že viesť klasický partnerský život s takouto orientáciou je pomerne náročné a pre väčšinu partnerov nepredstaviteľné.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá