Tenistka Kužmová sa prebojovala do hlavnej súťaže. Vo finále vyhrala proti Govorcovovej

TA3
4.1.2022 13:05

Naša tenistka Viktória Kužmová sa prebojovala do hlavnej súťaže jedného z prípravných turnajov pred grandslamovým Australian Open. Vo finále kvalifikácie v Melbourne vyhrala proti Bieloruske Oľge Govorcovovej prvý set 6:1 a potom jej súperka stretnutie skrečovala.

Prvé kolo na ďalšom z prípravných turnajov v Melbourne už má za sebou aktuálna slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová. 27-ročná Košičanka vyhrala nad 53. hráčkou svetového rebríčka - Taliankou Paoliniovou prvý set 6:2, no jej o rok mladšia súperka napokon zápas otočila.

V druhom sete stratila Schmiedlová dvakrát podanie, rýchlo prehrávala už 0:5 a prehrala ho 3:6. Rovnako tak si dvakrát neudržala servis ani v treťom sete, súperku naopak brejkla iba raz a tak po vyše dvoch hodinách a 20 minútach odišla z kurtu s prehrou 6:2, 3:6, 4:6.