Vlhová skončila v obrovskom slalome v Lienzi na druhom mieste. Svoj výkon hodnotí veľmi dobre

TA3 TASR
28.12.2021 14:18

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára na druhom mieste.

Vlhová skončila  v obrovskom slalome v Lienzi na druhom mieste. Svoj výkon hodnotí veľmi dobre
TASR / Martin Baumann

V rakúskom Lienzi ju zdolala jedine víťazná Francúzka Tessa Worleyová o 30 stotín sekundy. Tretia bola Švédka Sara Hectorová (+0,38). Tridsaťdvaročná Worleyová slávila pätnáste víťazstvo a 33. pódiové umiestnenie na podujatiach prestížneho seriálu. Všetky má na konte v tejto disciplíne, v ktorej je aj dvojnásobná majsterka sveta.

S výkonom je veľmi spokojná

Vlhová dosiahla už 49. pódiové umiestnenie v kariére Svetového pohára. Vyšvihla sa naň zo štvrtej priečky po prvom kole. "Som veľmi spokojná, konečne som opäť na pódiu aj v obrovskom slalome. Snažila som sa v druhom kole zlepšiť, podala som veľmi dobrý výkon, stačilo na druhé miesto, z čoho sa veľmi teším. Snažila som sa viac riskovať, aj keď som nevidela pod nohy. Neriešila som, že niektoré miesta sú rozbité. Ku koncu som mala namále, brány sa mi len mihali, som rada, že som to ustála," povedala 26-ročná Slovenka. 

Pre koronavírus chýbala Shiffrinová

Do štartovej listiny sa po ochorení Covid-19 vrátili Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá uzavrela elitnú žrebovanú sedmičku, a Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Naopak, po pozitívnych testoch na koronavírus chýbali líderka celkového poradia Svetového pohára Mikaela Shiffrinová z USA, Poľka Maryna Gasienicová-Danielová a naďalej aj Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová.

Vlhová štartovala s číslom 3 a na náročne postavenej trati sa snažila držať úspornú stopu. Na medzičasoch jej strata na Worleyovú narastala, v záverečnej pasáži však slovenská reprezentantka dokázala zrýchliť. Po prvom kole figurovala na štvrtej priečke o 41 stotín sekundy za vedúcou Worleyovou. Priebežne druhá bola Hectorová s odstupom 0,12 s, tretie miesto patrilo Nórke Ragnhild Mowinckelovej (+0,29). Francúzka otvorila súťaž s jednotkou a nepredstihla ju žiadna zo súperiek, najviac sa k nej priblížila Hectorová.  

Švédka skončila pred Vianocami v Courcheveli na druhom a prvom mieste a opäť sa nebála riskantnej jazdy. Nepostrážila si len jednu bránku, pre ktorú sa nedostala do priebežného vedenia. Iba o štyri stotiny za Vlhovou figurovala Robinsonová, ktorá takisto ľutovala jedinú výraznejšiu chybu. Pred Slovenku sa však zaradila Mowinckelová z druhej žrebovanej skupiny 8-15.

Druhé kolo bolo postavené omnoho rytmickejšie, na lyžiarky však okrem sťaženej viditeľnosti čakala vo vrchnej časti aj nástraha v podobe ryhy z prvého kola. Dobre si s tým poradila Talianka Federica Brignoneová, ktorá útočila z dvanástej priečky a najrýchlejšou druhou jazdou sa vyšvihla až na štvrtú pozíciu. 

Z kresla vedúcej ženy ju odsunula až Vlhová, ktorá išla maximálne agresívne a väčšinu trate aj kompaktne. Do záverečnej pasáže si priviezla značnú rýchlosť, ktorú musela v posledných bránkach korigovať a vďaka svojim fyzickým parametrom to len tak-tak ustála. Hectorovú prekonala o tesných osem stotiniek, ale Worleyová si vedúcu pozíciu pomerne pohodlne ustrážila, hoci ani ona sa nevyhla menším chybám.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok