Hlavné pojednávanie so skupinou takáčovcov pokračuje, obhajoba trvá na oslobodení

Aktualizované:
Na Špecializovanom trestnom súde má pokračovať hlavné pojednávanie so zločineckou skupinou takáčovcov a jej bosom Ľubomírom Kudličkom.

Ľubomíra Kudličku eskorta priviezla na súd v utorok pred ôsmou hodinou ráno. Začiatkom novembra obžalovaný pred súdom vyhlásil, že sa cíti nevinný a odmietol skutky, ktoré mu prokurátor kladie za vinu. 

Obhajoba trvá na jeho oslobodení spod obžaloby. Dôvodom sú procesné chyby, ktoré mali vzniknúť v prípravnom konaní pri zabezpečovaní dôkazov. Ľubomír Kudlička si už odpykáva 25-ročný trest odňatia slobody za objednávku vraždy podnikateľa Romana Krajčiho v roku 2006.

Obžalobe čelí 17 ľudí, prokurátor im pripisuje viac ako dve desiatky skutkov. Spolu s nimi stojí pred súdom aj advokát Martin Ribár, ktorý mal pre takáčovcov vydierať svedkov, aby menili svoje výpovede.

Všetci obžalovaní 28. októbra odmietli návrh na uzavretie dohody o vine a treste. Takáčovci čelia obžalobe napríklad z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z majetkovej trestnej činnosti, trestného činu ublíženia na zdraví, nátlaku, z trestného činu všeobecného ohrozenia, vydierania, nedovoleného ozbrojovania, krivého obvinenia či krivej výpovede.

V rámci akcie Národnej kriminálnej agentúry pod krycím názvom Apač koncom októbra 2019 zadržali pôvodne 19 členov takáčovcov. Tí pôsobili najmä v bratislavskom Ružinove, ale aj v Petržalke a centre hlavného mesta od 90. rokov 20. storočia. Zameriavali sa na výpalníctvo, gastronomické služby, ale aj herne a iné. Neskôr začali pôsobiť aj na území Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá