Súd v procese s bývalým starostom Dolného Chotára ukončil dokazovanie. Pojednávanie pokračuje vo štvrtok

Súd v procese s bývalým starostom Dolného Chotára ukončil dokazovanie. Pojednávanie pokračuje vo štvrtok
Zdroj foto: TASR / Jakub Kotian
Senát Špecializovaného trestného súdu ukončil v procese so starostom Dolného Chotára Františkom D. a spol. dokazovanie. Pojednávanie na Šprecializovanom trestnom súde v Pezinku by malo pokračovať vo štvrtok záverečnými rečami.

Informovala o tom hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková. František Dora, jeho syn František Dora mladší, Ladislav A. a Roland Sz. čelia obžalobe z viacerých vrážd, podvodu, drogovej trestnej činnosti, ako aj z členstva v skupine sátorovcov. Vraždy si mal objednávať František D., aby umlčal tzv. biele kone.

Niektoré svoje obete mali zastaviť pod zámienkou policajnej kontroly, v policajnom prestrojení ich presunúť do priestorov bývalej čárdy, ktorá patrila ďalšiemu členovi skupiny. Obeti mali dať na ruky putá, niekoľko hodín ju strážiť a potom presunúť na miesto s vykopaným hrobom. Tam ju mali zaškrtiť.

Za skutok mali vykonávatelia dostať vtedajšie tri milióny korún. Skupina sátorovcov mala mať na svedomí podľa neoficiálnych informácií približne 100 ľudských životov. V procese vypovedali doteraz desiatky svedkov, znalcov a poškodených. Vypovedali aj viacerí na dlhé roky odsúdení členovia skupiny sátorovcov a aj dvaja utajení svedkovia. Pojednávanie pred senátom Pamely Záleskej sa začalo koncom júla 2020.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá