Dušan Kováčik so sťažnosťou voči väzbe nepochodil. Ústavný súd ju zamietol

Dušan Kováčik so sťažnosťou voči väzbe nepochodil. Ústavný súd ju zamietol
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik neuspel s ústavnou sťažnosťou voči rozhodnutiu o jeho väzbe z mája tohto roku. Prvý senát Ústavného súdu odmietol jeho sťažnosť proti uzneseniam Špecializovaného trestného súdua Najvyššieho súdu. Podľa informácie z ÚS senát pod vedením predsedu Rastislava Kaššáka tak rozhodol na neverejnom zasadnutí 30. novembra.

Špecializovaný trestný súd 11. mája rozhodol o ponechaní Dušana Kováčika vo väzbe a konštatoval dôvody aj kolúznej, aj preventívnej väzby. Zároveň samostatným výrokom zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Najvyšší súd následne 18. mája zamietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu špecializovaného súdu.

Špecializovaný trestný súd 20. septembra neprávoplatne odsúdil Dušana Kováčika na 14-ročné väzenie s tým, že mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Dušana Kováčika zadržali a obvinili v októbri 2020, svojej funkcie špeciálneho prokurátora sa vzdal krátko po obvinení.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá