Na kauzu festivalov reaguje aj Trenčín. Mesto dúfa, že Grape bude na letisku len dočasne

Na kauzu festivalov reaguje aj Trenčín. Mesto dúfa, že Grape bude na letisku len dočasne
Zdroj foto: TASR
Trenčianska radnica dúfa, že presťahovanie miesta hudobného festivalu Grape z piešťanského na trenčianske letisko bude len dočasné, maximálne na dva roky. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

„Mrzí nás, že sa festival Grape, ktorý si vážime, neudržal na letisku v Piešťanoch alebo si dočasne nenašiel iné pôsobisko, možno aj za cenu menšieho komfortu. Berieme veľmi vážne slová Michala Kaščáka a Ladislava Snopka o tom, že mať na jednom mieste dva žánrovo podobné festivaly môže ublížiť obom. Nezdieľame ani niektoré nadšené reakcie z toho, ako bude dobré pre mesto, že bude mať dva takéto festivaly na jednom mieste. Naopak, obávame sa, že napríklad aj pre hluk už obyvatelia mesta a okolitých obcí nemusia ďalší žánrovo podobný festival prijať až s takým nadšením,“ tlmočila Ságová stanovisko mesta.

Trenčianska radnica verí, že dohoda medzi festivalom Grape a Ministerstvom obrany SR, respektíve Leteckými opravovňami Trenčín v súvislosti s prenájmom trenčianskeho letiska bude na rok, maximálne na dva, tak ako je deklarovaná. Mesto dúfa, že to nebude v duchu hesla najtrvácnejšie riešenia sú tie dočasné.

Festival Grape zverejnil minulý týždeň svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín. Grape festival 2022 sa tam uskutoční 12. a 13. augusta. Letný festival Grape sa od svojho prvého ročníka v roku 2010 konal na letisku v Piešťanoch. Dlhodobé plány zaviesť na letisku pravidelnú leteckú prevádzku sa dostali do rozporu s konaním podujatí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá