Pápež František v Aténach celebroval svätú omšu. Vstup na ňu bol prísne regulovaný

Pápež František v Aténach celebroval svätú omšu. Vstup na ňu bol prísne regulovaný
Zdroj foto: TASR/AP
Pápež František v nedeľu počas svätej omše v Aténach žiadal rešpekt pre "malých a prostých".

Informovala o tom agentúra AFP. "Náš Pán má najradšej to, čo je malé a prosté. Vykúpenie sa nezačalo v Jeruzaleme, Aténach, či v Ríme, ale na púšti," povedal pápež, ktorý v nedeľu popoludní celebroval svätú omšu v koncertnej hale v Aténach. "Boh obracia svoj pohľad všade, kde sa vyskytuje smútok a samota," povedal.

Pápež týmto posolstvom podľa AFP oslovoval malú katolícku komunitu i tisíce utečencov a migrantov, ktorí sa v Grécku nachádzajú. V Grécku je viac ako 250-tisíc katolíkov; väčšina sú však prisťahovalci z Poľska, Filipín, Albánska, Ukrajiny, Blízkeho východu a afrických krajín, píše AFP. Približne 50-tisíc katolíkov má grécky pôvod.

Vstup na svätú omšu bol prísne regulovaný a polícia kontrolovala pozvánky i certifikáty o zaočkovaní. František v nedeľu navštívil aj tábor migrantov na gréckom ostrove Lesbos. Zanedbávanie migrantov označil za "zlyhanie civilizácie".

V tábore Mavrovuni, kde žije okolo 2-tisíc žiadateľov o azyl, strávil približne dve hodiny. Ide o narýchlo postavený provizórny areál, ktorý je náhradou za vlani vyhorený tábor Moria, v tom čase najväčší v Európe. Pápež do Grécka prišiel v sobotu po predchádzajúcej návšteve Cypru. V pondelok sa má vrátiť do Vatikánu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá