Alpine A110 prešiel malým faceliftom. Vrchol ponuky má teraz až 300 koní

Alpine A110 prešiel malým faceliftom. Vrchol ponuky má teraz až 300 koní
Zdroj foto: Alpine
Facelift A110 priniesol okrem zmeny výkonu aj nové názvy výbavových stupňov. Akú základnú cenovku bude mať takto vylepšený Alpine?

Aké zmeny teda ponúka facelift? V prvom rade je to zmena označenia stupňov výbav. Základná verzia má teraz označenie A110, stred ponuky A110 GT a najvýkonnejšia verzia zostáva označená ako A110 S. Vrchol ponuky A110s je poháňaný štvorvalcom s objemom 1.8 litra, ktorý prešiel optimalizáciou a generuje 300 konských síl namiesto pôvodných 292. Krútiaci moment dosahuje hodnotu 340 Nm. Motor je spriahnutý so sedemstupňovou automatickou prevodovkou. Táto verzia dokáže akcelerovať z 0-100 km/h za 4.2 sekundy a po vypnutí obmedzovača dosahuje maximálnu rýchlosť až 275 km/h.

Zmenou prešiel okrem pohonu aj podvozok, ktorý bol znížený o 4 milimetre, má novú geometriu, o 50% tuhšie pružiny a prekalibrované tlmiče. Všetky tieto zmeny vrátane nových dorazov riadenia viedli k lepšej ovládateľnosti a stabilite auta. Novinkou sú aj väčšie brzdy Brembo, ktoré ukrývajú nové 18 palcové disky GT Race. Zákazníci majú možnosť siahnuť po Aero Kite, ktorý pridá predný karbónový splitter, zadný spojler, vylepšený difúzor a panely na podvozku. Interiér verzie S zdobia škrupinové sedadlá od firmy Sabelt.

Verzia A110 GT je kombináciou výkonného motora z verzie S a komfortnejším mäkkším podvozkom určeným na dlhšie trasy a každodenné použitie. Táto verzia v interiéri dostala taktiež aj pohodlnejšie sedadlá čalúnené kožou, ktoré dodáva tiež firma Sabelt.

Základ ponuky je tvorený spomínanou verziou A110, ktorej motor je naladený na 252 koní a 320 Nm. Táto verzia zrýchli na stovku za 4.5 sekundy. Je obutá na 17 palcových kolesách, ktoré ukrývajú menšie brzdy. Okrem sedadiel nájdeme v interiéri aj vynovený infotainment Alpine Multimedia s možnosťou pripojenia smartfónu pomocou Android Auto a Apple CarPlay.

Alpine je veľmi zaujímavý počin svojim dizajnom do veľkej miery odkazujúcim na históriu, ktorý najmä v predstavenej oranžovej farbe zabezpečí to, že sa za vami otočí úplne každý. Jeho cenovka začína na 59500 eur za základný model. Stred ponuky, teda verzia GT začína na sume 69500 eur a za variant A110 S v základe zaplatíte 71500 eur.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá