Humenská palacinkáreň porušila protipandemické opatrenia. Sankciám budú čeliť aj ďalšie dve prevádzky

TA3 TASR
25.11.2021 15:49

Za porušenie vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR stanovujúcej opatrenia v treťom stupni ohrozenia v súvislosti s ochorením Covid-19 budú v meste Humenné okrem palacinkárne sankcionované ďalšie dve prevádzky verejného stravovania. Potvrdila to Viktória Havrilková z humenského regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Humenská palacinkáreň porušila protipandemické opatrenia. Sankciám budú čeliť aj ďalšie dve prevádzky
Facebook Zmeňme Humenné

RÚVZ vykonal v palacinkárni, ktorá ostala otvorená aj napriek zaradeniu okresu do čiernej farby COVID automatu, kontrolu ešte začiatkom novembra. Ako vtedy uviedli majitelia prevádzky, k rozhodnutiu porušiť protipandemické opatrenia ich priviedlo zúfalstvo, chceli tiež upozorniť na nedostatočnú podporou zo strany štátu. "Pri výkone štátneho zdravotného dozoru bolo zistené závažné porušenie aktuálne platnej vyhlášky klasifikované ako správny delikt na úseku verejného zdravotníctva," ozrejmila Havrilková s tým, že RÚVZ v tejto súvislosti začal voči prevádzkovateľovi správne konanie vo veci uloženia pokuty.

Podľa jej ďalších slov zaznamenali humenskí hygienici v rámci okresov Humenné, Snina a Medzilaborce v čase ich zaradenia do takzvanej čiernej fázy COVID automatu len dve ďalšie porušenia platných pravidiel, ktoré povedú k správnemu konaniu, obe v Humennom.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok